Kauno gidas
Ekskursijos po Kauną ir kitus miestus

Žydų paveldas Kaune


Ekskursijos aprašymas

Palyginti su kitais Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės miestais, Kaune žydai pradėjo kurtis vėlai. Dabartinio Kauno teritorijoje esanti ankstyviausia žydų tankiai gyvenama zona buvo Vilijampolė. Nuo 1858 metų žydams buvo leista gyventi visame mieste. Tuo metu pradėtos statyti sinagogos ir kiti  objektai.

1933-aisiais Kaune gyveno apie 37 tūkst. žydų – tai beveik trečdalis miestiečių. Tarpukariu čia buvo apie 40 sinagogų ir kitų maldos namų, daug mokyklų. Kauno žydų bendruomenė aktyviai dalyvavo politiniame, kultūriniame miesto gyvenime – žydai daugiausia buvo verslininkai, gydytojai, menininkai, nekilnojamojo turto vystytojai, inžinieriai, mokytojai, siuvėjai ir daugelio kitų profesijų bei užsiėmimų atstovai.

Daugelis šiandien į kultūros paveldo sąrašą įtrauktų Kauno pastatų buvo finansuoti ar projektuoti žydų tautybės kauniečių, jie tuose pastatuose gyveno, dirbo, juos prižiūrėjo. Žydams priklauso ir daugybė kitų nuopelnų – pirmoji privati meno galerija Baltijos šalyse, pirmieji lietuviškos muzikos įrašai, pirmasis Lietuvos olimpietis, pirmoji krepšinio sporto arena Europoje ir daug kitų inovacijų bei pasiekimų. Visa tai nebūtų buvę įmanoma be žmonių ir aplinkybių, kurias pristatysime šios turiningos ekskursijos metu.

Ekskursiją galima užsakyti: kiekvieną dieną Jums patogiu laiku.

Trukmė:      3 val.,   autobusu ir pėsčiomis .

Kaina:  19 EUR/1 asmeniui (grupė nuo 15 asmenų).

Į kainą įskaičiuota: gido paslaugos, transporto paslaugos, ekskursija po Kauną autobusu ir pėsčiomis.

Dėl ekskursijos užsakymo prašome užpildyti ekskursijos rezervacijos formą arba  susisiekti  el. paštu: info@kaunastour.lt.

Kalbos: lietuvių, anglų, rusų.  Nurodytos ekskursijos kainos galioja tik ekskursijoms lietuvių kalba. Dėl ekskursijos kainos užsienio kalbomis prašome teirautis telefonu +370 698 73272 arba el. paštu info@kaunastour.lt.

Ekskursijos pradžia:  prie Kauno Pilies  (Pilies g. 17, Kaunas).

Prisijunkite prie renkamos grupės!