Kauno gidas
Ekskursijos po Kauną ir kitus miestus

TARPUKARIO KAUNO ARCHITEKTŪRA/ kultūros pasas


3,5 km
Aprašymas

Kultūrinės edukacijos užsiėmimas ,,Tarpukario Kauno architektūra“ 9-12 kl. moksleiviams

Didžioji Kauno vertybė – tarpukario architektūros paveldas – tai XX amžiaus trečiame ir ketvirtame dešimtmetyje pastatyti visuomeniniai, gyvenamieji ir pramoniniai pastatai. Šie objektai iki šiol kuria savitą Kauno miesto charakterį. 1919-1940 metų laikotarpiu miestas patyrė žaibišką šuolį: iš atsilikusio provincijos miesto virto modernia europietiška sostine. Architektūra čia atliko labai didelį vaidmenį. Kauno tarpukario architektūra atspindi tą politinę, socialinę, ekonominę ir kultūrinę atmosferą, kuri buvo būdinga naujai atsikūrusiai Lietuvos valstybei.

Tarpukario laikotarpio pastatuose išryškėja dvi stiliaus tendencijos: istorizmas ir modernizmas, buvo ieškomas ir lietuviškasis ,,tautinis stilius”.

Pagrindinis kultūrinės edukacijos tikslas – patrauklia forma atskleisti moksleiviams tarpukario Kauno architektūros raidą, supažindinti su modernizmui būdingais sprendimais, bei architektūriniais elementais. Supažindindama su svarbiausiais tarpukario Lietuvos reprezentaciniais objektais ir juos suprojektavusiais žymiausiais šio laikotarpio architektais ši edukacija padės suprasti, kodėl tarpukario Kauno architektūra buvo įrašyta į preliminarųjį UNESCO paveldo sąrašą.

Kultūrinės edukacijos užsiėmimo uždaviniai – įtraukti moksleivius į kultūros paveldo objektų tyrinėjimą, ugdyti pastabumą, gilinti dalykines ir bendrąsias kompetencijas. Naudojami metodai: gyvas pasakojimas istorinėje aplinkoje (Kauno Naujamiestyje), papildomas vizualine medžiaga (,,tautinio“ stiliaus, istorizmo ir modernizmo architektūros pavyzdžiais) ir interaktyviomis užduotimis.

Kultūrinės edukacijos užsiėmimo metu lankomi objektai*:  Centrinio pašto rūmai, buv. Taupomosios kasos, buv. Teisingumo ministerija, Lietuvos banko rūmai, Vytauto Didžiojo Karo muziejus, Pieno centro bendrovės rūmai, Pažangos rūmai, Romuvos kinoteatras, Kauno įgulos Karininkų ramovės rūmai, gyv. namai Putvinskio gatvėje.

*Edukacijos  metu apžiūrime objektų išorę, įeiname esant galimybei.

Užsiėmimo pradžia: Laisvės al. 102,  prie Kauno centrinio pašto rūmų.

Užsiėmimo pabaiga: Mickevičiaus g. 28

Tipas: pėsčiomis po Kauno naujamiestį

Kultūrinės edukacijos užsiėmimo trukmė: 90 min.

Edukacija skirta: 9-12 kl. moksleiviams

Galimas mokinių skaičius: nuo 10 iki 32 asmenų

Galimas lydinčių mokytojų  skaičius: nuo 1 iki 4 asmenų

Kaina 1 moksleiviui: 7  Eur

Į kainą įskaičiuota:

Kultūrinės edukacijos užsiėmimas  Kauno naujamietyje

Lydintys mokytojai edukacijoje dalyvauja nemokamai

Daugiau informacijos: el.p. info@kaunastour.lt, tel.+370 698 73272.

Pamatyk, pažink, atrask!