Kauno gidas
Ekskursijos po Kauną ir kitus miestus

BAROKO PASLAPTYS PAŽAISLIO VIENUOLYNE/kultūros pasas


800 m.
Aprašymas

Kultūrinės edukacijos užsiėmimas Pažaislio vienuolyne 9-12 kl. moksleiviams

Pažaislio kamaldulių vienuolynas prie Kauno yra vienas gražiausių brandžiojo baroko paminklų Lietuvoje. Vienuolyną XVII antroje pusėje įsteigė Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kancleris Kristupas Zigmantas Pacas, o statant dalyvavo iš Italijos pakviesti  meistrai. Buvo sukurtas aukščiausio meninio lygio ansamblis, kuriame puikiai suderinta architektūra, tapyba ir skulptūra. Ypatingai išsiskiria unikalus marmuro dekoras. Per 350 metų vienuolynas išlaikė menines vertybes, nors jo šeimininkai keitėsi ne vieną kartą. Šiandien Pažaislio vienuolynas primena ne tik Kauno, bet ir Lietuvos istoriją, supažindina su didikų Pacų gimine, padeda pajusti baroko meną.

Pagrindinis kultūrinės edukacijos tikslas – patrauklia, individualiai pritaikoma pagal amžiaus grupę, forma supažindinti moksleivius  su kultūros paveldo objekto istorija, atskleisti Pažaislio ansamblio barokinės architektūros, tapybos ir skulptūros subtilybes bei simbolius, padėti suprasti sakralinį meną. Kiti tikslai –  supažindinti su baroko epocha Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje, pristatyti Pacų giminės istoriją.

Kultūrinės edukacijos užsiėmimo uždaviniai – įtraukti moksleivius į kultūros paveldo objekto tyrinėjimą, ugdyti pastabumą, gilinti dalykines ir bendrąsias kompetencijas. Naudojami metodai:  gyvas pasakojimas istorinėje aplinkoje, papildomas vizualine medžiaga (sienine tapyba, stiuko lipdyba, medžio drožyba) ir interaktyvios užduotys.

Kultūrinės edukacijos užsiėmimas vyksta Pažaislio vienuolyne: T.Masiulio g. 31, Kaunas

Susitikimo vieta: prie vienuolyno vartų

Galimas mokinių skaičius: nuo 10 iki 32 asmenų

Galimas lydinčių mokytojų  skaičius: nuo 1 iki 4 asmenų

Kultūrinės edukacijos užsiėmimo trukmė: apie 90 min.

Kaina 1 moksleiviui: 9 Eur

Į kainą įskaičiuota:

Kultūrinė edukacija Pažaislio vienuolyne  ir Švč. Mergelės Marijos apsilankymo bažnyčioje  (90 min.);

Bilietas moksleiviui į Pažaislio vienuolyno ansamblį.

Lydintys mokytojai edukacijoje dalyvauja nemokamai

Daugiau informacijos: el.p. info@kaunastour.lt, tel.+370 698 73272.

Pamatyk, pažink, atrask!