Kauno gidas
Ekskursijos po Kauną ir kitus miestus

Ekskursija į Anykščių regioninį parką


Ekskursijos aprašymas

Turininga  ir nuotaikinga išvyka į padavimais ir legendomis apipintą Anykščių kraštą, kur gamta  ir istorija sudėliojo viską, kuo turtinga Lietuva. Čia stūkso garsiausias Lietuvos akmuo, čia teka ilgiausia lietuviška upė, čia stiebiasi aukščiausia bažnyčia, driekiasi vienintelis Baltijos valstybėse Medžių lajų takas – ir tai dar ne visos šito krašto vertybės.

Preliminari ekskursijos programa*:

Vykstame į Anykščius, kur apžiūrėsite įspūdingais vitražais puoštą Šv. Mato bažnyčią. Tai aukščiausia dvinavė bažnyčia Lietuvoje (79 m aukščio bokštai). Viename iš bažnyčios bokštų įrengta apžvalgos aikštelė. Užkopę į viršų, atsidursite tiesiai po trimis bažnyčios varpais, o aplinkui atsivers Šventosios upės slėnio panorama.

Apsilankysite poeto ir vyskupo Antano Baranausko klėtelėje. Klėtelė, pastatyta 1826 m. – pirmasis memorialinis muziejus Lietuvoje.

Anykščių regioninio parko lankytojų centras – tai vartai į Anykščių regioninį parką. Čia susipažinsite su regioninio parko išskirtinėmis vertybėmis. Pagrindinė ekspozicijos tema – gamtos ir kultūros paveldas, atsiskleidžiantis gausiuose literatūros kūriniuose. Ekspozicijoje gausu audiovizualinės medžiagos.

Pamatysite Puntuką. Puntukas – labiausiai lankomas akmuo Lietuvoje. Jis lankytojus domina ne tik kaip įspūdingas geologinis paminklas, bet ir kaip apipintas legendomis mitologinis akmuo, šiandien saugantis garsiųjų lakūnų Dariaus ir Girėno atminimą.

Pasivaikščiosite lajų taku. Takas medžių lajų viršūnėmis vingiuoja apie 300 metrų, jis tolygiai kyla aukštyn ir pasiekia 21 metro aukštį.

Išvykos metu siūlome pasirinktinai apsilankyti Angelų, Arklio ar Siauruko muziejuje, labirintų parke ar pramogų ir sporto centre ,,Kalita“, taip pat susipažinti su Anykščių krašto kulinariniu paveldu.

*Ekskursijos programa ir lankomų objektų sąrašas tikslinami pagal užsakovo pageidavimus.

Ekskursiją galima užsakyti: antradieniais–sekmadieniais.

Trukmė:  12 val., autobusu ir pėsčiomis.

Kaina:     32 EUR asmeniui, kai dalyvauja  15–18 asmenų grupė.

Į kainą įskaičiuota: gido paslaugos, ekskursija pagal programą, transporto paslaugos Kaunas – Anykščiai – Kaunas.

Papildomos išlaidos: bilietai į lankomus objektus, pietūs.

Dėl ekskursijos užsakymo prašome užpildyti ekskursijos rezervacijos formą arba  susisiekti  el. paštu: info@kaunastour.lt.

Kalbos: lietuvių.

Prisijunkite prie renkamos grupės!