Kauno gidas
Ekskursijos po Kauną ir kitus miestus

Ekskursija po Sūduvos kraštą


Ekskursijos aprašymas

Ekskursija skirta Lietuvos atkūrimo šimtmečiui.

Sūduvos kraštas (Suvalkija) – tautos atgimimo patriarchų kalvė. Lietuvos Taryboje iš dvidešimties narių šeši buvo iš Suvalkijos – labiausiai ūkiškai ir socialiai pažengusios Lietuvos dalies.

Ekskursijos programa

Vykstame į Sūduvos sostinę – Marijampolę, kur pamatysite gražų, jaukų ir svetingą miestą, lietuvybės lopšį. Ekskursijos metu gidas pristatys legendomis apipintą miesto istoriją, vėliau  apsilankysite Prezidento Kazio Griniaus memorialiniame muziejuje.

Toliau trauksime į Ožkabalius – Lietuvos patriarcho J. Basanavičiaus gimtinę. Tai atstatyta pasiturinčio Suvalkijos ūkininko vienkiemio sodyba su to laiko suplanavimu, tradiciniais gyvenamaisiais ir ūkiniais pastatais. Name įkurtas muziejus, kurio ekspozicijoje yra ir keletas J. Basanavičiaus asmeninių daiktų, skaitykla, kurioje eksponuojama Vasario 16–osios Akto signatarų nuotraukų paroda, greta sodybos žaliuoja Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolynas.

Iš čia kelionės maršrutas ves į Paežerių dvarą. Gražiai suremontuotoje dvaro oficinoje įsikūręs Vilkaviškio krašto muziejus. Čia eksponuojamas V. Kudirkos smuikas, kai kurie J. Basanavičiaus asmeniniai daiktai, suvalkietiškos seklyčios baldai ir buities daiktai.

Iš Paežerių kelias vingiuos į Zyplių dvarą, kur susipažinsite su dvaro istorija ir apsilankysite Zanavykų  muziejuje.

Zanavykų muziejus įsikūręs gražioje Zyplių dvaro teritorijoje – vežiminės pastate. Šiandien dvaras – vienas iš labiausiai lankomų objektų Šakių rajone. Dvaro pastatus supantis parkas užima 21 ha teritoriją ir yra vienas didžiausių dvarų parkų Lietuvoje.

Ekskursiją galima užsakyti: antradieniais–šeštadieniais.

Trukmė:  12 val., autobusu ir pėsčiomis.

Kaina:     35 EUR asmeniui, kai dalyvauja 15–18 asmenų grupė.

Dėl ekskursijos užsakymo prašome užpildyti ekskursijos rezervacijos formą arba  susisiekti  el. paštu: info@kaunastour.lt.

Į kainą įskaičiuota: gido paslaugos, ekskursija pagal programą, transporto paslaugos pagal programą.

Papildomos išlaidos: bilietai į lankomus objektus, pietūs.

Kalbos: lietuvių.

Prisijunkite prie renkamos grupės!